اخبار > المپیاد علمی قرآنی مدارس علمیه قرآنی در قم برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت قرآن و حدیث

المپیاد علمی قرآنی مدارس علمیه قرآنی در قم برگزار شد

حجت الاسلام رضوی در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه» گفت: المپیاد علمی قرآنی مدارس قرآنی با حضور ۳۰۰ تن از طلاب این مدارس در قم برگزار شد . در حال حاضر شش مدرسه علمیه قرآنی در کشور وجود دارد که این مدارس در کنار دروس متداول حوزه، به حفظ قرآن و آموزش معارف قرآنی می پردازند.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه بیان کرد: طلاب محصل در این مدارس در کنار دروس خود، سالی 5 جزء از قرآن کریم را حفظ کرده و به همراه آن معارف آیات را نیز می خوانند.

وی گفت: این مدارس شامل مدرسه جعفریه رستم کلای مازندران، مدرسه امام علی(ع) شهرستان سلماس در استان آذربایجان غربی، مدرسه حضرت ولیعصر عج گرمی اردبیل، مدرسه امام حسین(ع) مریانج همدان، مدرسه  امام صادق(ع) ازنا به همراه مدرسه علی بن موسی الرضا(ع) در قم می­باشند.

حجت الاسلام رضوی بیان کرد: نزدیک به 300 حافظ از کل کشور به قم آمدند و در دو بخش قرآنی و درسی به رقابت پرداختند؛ در کنار این برنامه، جلساتی نیز با حضور مدیران این مدارس با حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد معاون آموزش حوزه و حجت الاسلام والمسلمین ملکی معاون تهذیب حوزه برگزار شد.

وی گفت: مصوبه این جلسه یک دستور عمل اجرایی برای مدارس قرآنی بود که طی یک سند مضبوط برای مدارس کل کشور ابلاغ خواهد شد که در این صورت مشکلات این مدارس تا حد زیادی حل خواهد شد.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه تصریح کرد: این برنامه از چهارشنبه هفته قبل شروع شد و روز پنجشنبه پس از آزمون در نوبت صبح، با حضور در درس اخلاق حضرت آیت الله جوادی آملی به کار خود پایان داد.
٠٩:٢٧ - 1396/10/16    /    شماره : ٣٩٦٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج