اخبار > قرآن و اهل‌بیت(ع) محور سبک زندگی در ماه رمضان باشد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون تهذیب حوزه های علمیه

قرآن و اهل‌بیت(ع) محور سبک زندگی در ماه رمضان باشد

حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان همه انسان ها در زیر بیرق های مساجد جمع می شوند تا بندگی را بار دیگر تمرین کنند، گفت: در ماه رمضان به عنوان ماه بندگی باید تولّی و تبّری داشت؛ یعنی دوستی با خدا و دوستان پروردگار و دشمنی با دشمنان خدا داشته باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از آثار مؤثر ماه رمضان این است که افراد با محور قرآن و اهلبیت(ع)، خود را اصلاح کرده و با دشمن مبارزه کنند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه افزود: ماه رمضان فرصت خوبی است تا سبک زندگی خود را بر محوریت قرآن قرار دهیم و علاوه بر روزه گرفتن، باید با ابراز انزجار و مبارزه علنی با دشمن، تقوای مثبت هم داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در تبیین تقوای مثبت و منفی، اظهار کرد: تقوای منفی این است که فرد فقط به فکر خودش باشد اما تقوای مثبت این است که انسان به فکر هدایت و اصلاح کل جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه مبارزه با شیطان است، گفت: باید با شیطان درونی و بیرونی به خصوص شیطان بزرگ آمریکا مبارزه کنیم که در حال تحریم همه جانبه ملت ماست و می خواهد مردم ما در محرومیت باقی بمانند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه، یکی از راه های مبارزه با دشمنان را استفاده از محصولات تولید داخلی عنوان کرد و افزود: خرید کالای خارجی آب به آسیاب دشمن ریختن و بیکار کردن کارگران ایرانی است.٠٩:٣١ - 1397/02/31    /    شماره : ٤٠٠٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج