اخبار > ششمین دوره میثاق طلبگی داوطلبان جدیدالورود حوزه علمیه قم آغاز شد


  چاپ        ارسال به دوست

میثاق طلبگی

ششمین دوره میثاق طلبگی داوطلبان جدیدالورود حوزه علمیه قم آغاز شد

ششمین دوره میثاق طلبگی با حضور آیات محمدرضا ناصری یزدی و علیرضا اسلامیان از اعضای مجلس خبرگان رهبری ، حجت الاسلام والمسلمین غفوری قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استانها ، حجت الاسلام والمسلمین ملکی معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه، حجت الاسلام والمسلمین محمد همتیان قائم مقام معاونت تهذیب و مسئول برگزاری دوره های میثاق طلبگی ، همچنین مدیر و مسئولان مدرسه علمیه امام صادق(ع) تفرش آغاز شد.

دراین دوره قریب به 120فارغ التحصیل سطح عالی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از سراسر کشور برای ورود به حوزه های علمیه  حضور پیدا کرده اند.

معرفت افزایی برجسته ترین ویژگی دوره های میثاق طلبگی است

حجت الاسلام والمسلمین محمد همتیان در آیین افتتاح شمشمین دوره میثاق طلبگی طلاب حوزه علمیه قم و دومین دوره میثاق طلبگی داوطلبان ورود به حوزه علمیه با مدارج علمی لیسانس تا دکترا در مدرسه علمیه امام صادق(ع) تفرش اظهارداشت: انسان ها با اراده خداوند در نوع انتخاب ها مختار هستند، عده ای خوب را انتخاب می کنند و عده ای نادرست را بر می گزینند.

قائم مقام معاونت تهذیب حوزه های علمیه افزود: امروز فرصت مغتنمی است که شما دانشجویان با انتخاب ارزشمندی که کرده اید به دست آورده تا عنوان سربازی امام عصر(عج) دنبال کنید.

وی ادامه داد: فرصت خوبی را به دست آورده اید تا بیشتر با حوزه و ذی طلبگی آشنایی پیدا کنید و با نگاه باز تری نسبت به نوع انتخاب خود بنگرید.

مسئول برگزاری دوره های میثاق طلبگی با بیان اینکه رشد حوزه، مرهون حضور و فعالیت جوانان مهذب و با استعداد می باشد، اظهارداشت: حوزه در شرایط فعلی نیاز به افرادی دارد که در همه مسائل تهذیبی، اخلاقی و علمی بتوانند، برای تعالی این نهاد مقدس و خدمت رسانی به جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین همتیان افزود: طرح میثاق به معنای عهد و پیمان با امام عصر(ع) است و برای آن اهدافی تعیین شده که در طول این مدت از سوی اساتید برایتان تشریح می شود اما جوانی که وارد حوزه می شود، لازم است، بداند در چه مسیری وارد شده است.

قائم مقام معاون تهذیب حوزه های علمیه ادامه داد:اگر انسان نسبت به مسیری که می خواهد در آن قرار گیرد، اطلاعات، بصیرت و آگاهی داشته باشد، بهتر می تواند برای آینده ای که در پیش دارد، تصمیم بگیرد و همین مسئله باعث می شود، آینده موفقی را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین همتیان افزود: هدف دیگر این دوره، شناسایی حوزه از جوانانی است که قصد دارند، وارد حوزه شوند، به همین دلیل لازم است شاخص ترین و بهترین افراد وارد حوزه شوند تا بتوانند بار عظیم علمی و تقوایی را به دوش بکشند.


تصاویر/ دوره میثاق طلبگی داوطلبان ورود به حوزه با مدارج علمی لیسانس تا دکترا در تفرش


فیلم/  دوره میثاق طلبگی داوطلبان ورود به حوزه با مدارج علمی لیسانس تا دکترا در تفرش


٠٩:٢١ - 1397/05/15    /    شماره : ٤٠١٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج