اخبار > شورای عالی با جدیت به دنبال تقویت مسائل تهذیبی است


  چاپ        ارسال به دوست

عضو شورای عالی حوزه های علمیه

شورای عالی با جدیت به دنبال تقویت مسائل تهذیبی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله جواد مروی امروز در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای  خراسان بزرگ که در قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز تقویت مباحث اخلاقی در حوز های علمیه از ضروریات است و باید به کسانی که دنبال حذف معاونت تهذیب هستند، بگوییم که نه تنها شورای عالی به این مسئله روی خوش نشان نخواهد داد؛ بلکه قضیه برعکس است و با جدیت به دنبال تقویت مسائل تهذیبی است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه ابراز داشت: در مباحث نظارتی حوزه تلاش بسیاری انجام شده است که مؤید این مطلب، حضور خود اعضای شورای عالی حوزه در استان های گوناگون است تا از نزدیک شاهد مباحث گوناگون در استان ها باشیم.

ایشان خاطرنشان ساخت: اعضای شورای عالی در حال حاضر به بیش از 20 استان سفر کرده و مدرسه به مدرسه سرکشی نموده و با طلاب و اساتید نشست هایی برگزار می کنیم، تا از نزدیک شاهد نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان باشیم.

آیت الله مروی تصریح کرد: تمام نظرات، انتقادات، پیشنهادات و ... جمع آوری شده و در شورای عالی مطرح می شود تا بر اساس آن تصمیم گیری های لازم انجام گردد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه به موضوع حوزه انقلابی اشاره کرد و اظهار داشت: علت مُحدثه و مُبقیه نظام اسلامی، حوزه های علمیه هستند و باید از این نظام دفاع کرد؛ البته معنای حوزه انقلابی، جناح گرایی در حوزه نیست؛ چون حوزه بنگاه این جناح و آن جناح و افراد گوناگون نخواهد بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: انقلاب اسلامی پرونده داعش در منطقه را پیچید و ما باید دستاوردهای آن را تبلیغ کنیم که از نکات قوت آن است و طلاب ما باید از آن خبردار باشند.

وی با اشاره به معنای حوزه انقلابی، خاطرنشان ساخت: حوزه انقلابی یعنی طلاب ما باید به روز باشند؛ دفاع از ولایت فقیه سرلوحه کار آنان بوده و در مباحث گوناگون بروز باشند.


١٣:٣٨ - 1397/09/18    /    شماره : ٤٠٤١٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج