اخبار > دلایل سقوط خواص در ۹ دی برای مردم بیان شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون تهذیب حوزه های علمیه

دلایل سقوط خواص در ۹ دی برای مردم بیان شود

باید علل سقوط و صعود برای بشر گفته شود تا گرفتار عوامل سقوط نشود. به همین دلیل باید دلایل سقوط خواص در ۹ دی همیشه بیان شود تا درس عبرت برای آیندگان شود.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در گفت وگو  با خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، با اشاره به حماسه 9 دی گفت: معتقدم سالهای قبل از فتنه 88 تغییرات رویکرد فکری در بعضی سیاسیون کشور به وجود آمد و به این نتیجه رسیدند که باید از انقلابی بودن دست برداشت و  به فکر پیشرفت اقتصاد  کشور باشند.

معاون تهذیب حوزه های علمیه افزود: درهمین رابطه با آمریکا کنار آمدند و با آن دست دوستی دادند و در موضوعات دفاعی هزینه نکردند؛ بلکه هزینه ها را بیشتر به سمت صنعت و تولید بردند و اصرار برموفقیت این مدل از توسعه که در کشورهای پیشرفته آلمان و ژاپن اتفاق افتاده، داشتند و معتقد بودند باید به فکر پیشرفت کشور مانند کشورهای توسعه یافته شد.

وی ابراز داشت: این تغییر رویکرد درحقیقت عقب نشینی از ارزش ها بود؛ یعنی کسانی که برای تحقق انقلاب جان خود را دادند برای این نبود چرا کشور ایران، آلمان و ژاپن نیست. نه امام راحل چنین هدفی داشت و نه کسانی که از ایشان پیروی می کردند و آنچه  قصد انقلابیون قبل و بعد انقلاب بود تحقق ارزش های اسلامی بود که یکی از آن ارزشهای حمایت از مستضعفین جهان، ملت مظلوم فلسطین و احیای ارزشها بوده است.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر حوزه علمیه بیان داشت: اما آن تفکر اولی، یعنی الگو گیری از کشورهای توسعه یافته آلمان و ژاپن چون با تفکر غرب همراه بود در نقطه مشترک با تفکر مدرنیسیم یا تمدن غرب جمع شدند و در درون و بیرون شروع به مخالفت کردند و قصد داشتند ابتدا با حرکتی نرم باعث تغییر رویکرد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: غرب با سیاسیون داخلی کشور که رویکرد غربی پیدا کردند و به سمت غیر ارزش ها  رفتند، در نقطه واحد یعنی تغییر رویکرد درکشور   همفکر شدند  و به وحدت رویه ای برای براندازی نظام رسیدند. 

معاون تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به نقش ولایت فقیه گفت: نقش رهبر انقلاب در آن زمان بسیار حساس بود و ایشان با تدبر و مدیریت این دوران را هدایت کردند و اجازه ندادند کشور گرفتار بحران شود . ایشان در شرایط سخت که همه چیز باهم قاطی شده بود و تشخیص حق و باطل نامعلوم بود، فتنه را در نطفه خفه کردند و هر چه از آن امتحان می گذریم شاهد این هستیم کسانی که گرفتار توطئه شده بودند به خطایشان پی می برند.

وی ابراز داشت: یکی از مدیریت های رهبر انقلاب صبر و مقاومت بود که صبر کردند زمان فتنه را حل کنند و حتی بعدا شاهد افشاگری بعضی افراد نسبت به فتنه بودیم و مردم فهمیدند که چه کسانی با انقلاب و نظام همراه هستند و چه کسانی همراه نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به نقش روحانیت گفت: روحانیت در داستان فتنه به خوبی نقش خود را ایفاء کرد و به روشنگری پرداخت. حوزه از رهبر انقلاب حمایت کرد تا آرام آرام شاهد آشکار شدن فتنه بودیم.

معاون تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به عملکرد خواص گفت: بعضی داخل فتنه شدند و همراهی کردند و چون بصیرت نداشتند و به دلیل وابستگی به غرب، از انقلاب جدا شدند و در جبهه باطل قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه مسئله فتنه و توطئه درجامعه اسلامی همیشگی و دائمی خواهد بود، ابراز داشت: دشمن باهم پیمانان خود عهد بسته  و این دشمنی تا قیامت ادامه خواهد داشت، ولی براساس آیات قرآن این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بابیان اینکه حماسه هایی مانند 9 دی را نباید هیچ گاه فراموش کرد گفت: این حماسه نشان از سقوط خواص بی بصیرت و صعود انسانهای با بصیرت  است. در تاریخ علل سقوط قارون ها بیان شده است. اگر این علل را انسان بداند گرفتار این فتنه ها نمی شود. باید علل سقوط و صعود برای بشر گفته شود تا گرفتار عوامل سقوط نشود. به همین دلیل باید دلایل سقوط خواص در 9 دی همیشه بیان شود تا درس عبرت برای آیندگان شود.١١:١٦ - 1397/10/09    /    شماره : ٤٠٤٧١٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج