اخبار > اخلاقی و فرهنگی بودن، شاخصه بسیار مهم انقلاب اسلامی ایران است


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام معاونت تهذیب حوزه های علمیه

اخلاقی و فرهنگی بودن، شاخصه بسیار مهم انقلاب اسلامی ایران است

قائم مقام معاون تهذیب حوزه های علمیه گفت: یکی از شاخصه بسیار مهم انقلاب اسلامی ایران ، اخلاقی و فرهنگی بودن آن بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد همتیان ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران دارای شاخصه ها و ویژگی های مهمی بوده است که آن را با سایر انقلاب ها در دنیا متمایز کرده است.

وی افزود: بی شک یکی از همین شاخصه ها، فرهنگی و اخلاقی بودن انقلاب اسلامی ایران است چه آن که نهضت امام راحل بیش از هر چیز متاثر از قرآن و عترت بوده و ما هم باید دستاوردها و پیام های دینی و اخلاقی و فرهنگی انقلاب را بیش از سایر پیام ها و دستاوردها مورد توجه قرار دهیم.

این استاد اخلاق حوزه تاکید کرد: همان طور که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: "انما بعثت لاتم مکارم الاخلاق"، امام خمینی(ره) نیز در پایه گذاری این انقلاب از همان ابتدا بر مساله اخلاق و مکارم اخلاقی تاکید داشتند.

وی همچنین گفت: از این منظر انقلاب اسلامی ، بیش از هر چیز دیگری یک انقلاب اخلاقی و ارزشی است و هدف نیز این بوده که با تاکید بر اخلاق نبوی و علوی به جایی برسیم که آن اخلاق زشت و عادات ناپسند طاغوتی و شاهنشاهی از بین ببرد و فضایل انسانی جای رذایل را بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان با تاکید بر لزوم تبیین دستاوردهای فرهنگی و اخلاقی انقلاب اسلامی برای نسل جدید بیان داشت: ما باید بتوانیم نهضت امام راحل که با جان فشانی و ریختن خون هزاران شهید به دست آمده را با همین نگاه و رویکرد اخلاق مدارانه و معنویت گرایانه ادامه دهیم و در حراست از ارزش ها و آرمان های آن بکوشیم.


٠٨:٥٢ - 1397/11/15    /    شماره : ٤٠٥٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج