اخبار > حضور تیم مشاور و مبلغین کودک و نوجوان در مناطق سیل زده


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان ها

حضور تیم مشاور و مبلغین کودک و نوجوان در مناطق سیل زده

حضور تیم مشاور و مبلغین کودک و نوجوان در مناطق سیل زده لرستان

حجت الاسلام مهدی محمدی فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در کرمانشاه، با اشاره به وقوع سیل اخیر در استان لرستان و وارد آمدن خسارات مالی و به تبع افسردگی های روحی و نیاز خانواده ها به مشاوره، گفت: تیم 10 نفره از مشاورین مجرب حوزه علمیه قم در خصوص آسیب های اجتماعی و مبلغین کودک و نوجوان به لرستان اعزام می گردد.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده توسط تیم مشاوره متخصص اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و استان، در قالب مشاوره های روان درمانی، مباحث خانواده و... می باشد،گفت: اساتید مشاوره از اوائل هفته آینده در میان مردم سیل زده بمدت یک هفته برنامه خود را آغاز و عزیزان نیازمند به مشاوره را از نزدیک مورد روان درمانی قرار خواهند داد.

معاون تهذیب حوزه علمیه کرمانشاه با اشاره به اینکه خسارات ناشی از سیل اخیر که کودکان و نوجوانان را نیز مورد تألمات روحی و روانی قرار داده،گفت: 2 تیم متخصص از اساتید برجسته حوزه علمیه کرمانشاه که در زمینه کودک و نوجوان دوره های لازم را گذرانده و فعالیت دارند به مناطق سیل زده اعزام خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: مبلغین مجرب در زمینه کودک و نوجوان در دو بازه زمانی به تعداد 10 نفر در استان لرستان مشغول به فعالیت خواهند شد.

معاون تهذیب حوزه علمیه کرمانشاه از حضور تیم 10 نفره از مشاورین مجرب در خصوص آسیب های اجتماعی و مبلغین کودک و نوجوان در مناطق سیل زده استان لرستان خبر داد.

حجت الاسلام مهدی محمدی فر با بیان اینکه از ظرفیت مدارس علمیه با توجه به تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و مدیریت حوزه علمیه کرمانشاه در مناطق سیل زده لرستان استفاده شده، گفت: گروه جهادی لبیک یا مهدی(عج) از مدرسه علمیه امام خمینی(ره) هرسین، در کنار سایر امداد رسانان مشغول به خدمت رسانی و انجام فعالیتهای عمرانی می باشند.

وی در پایان بر خدمت رسانی مستمر به سیل زدگان و نیازمندان را سیره علمای سلف دانست و از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و گفت: حوزه علمیه کرمانشاه جهت آرامش روانی و دادن امید به ادامه زندگی در بین سیل زدگان، تا برقراری وضعیت عادی، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

طلاب آذربایجان شرقی به مناطق سیل زده اعزام شدند

معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اعلام این خبر اظهارداشت: متاسفانه در آغازین ساعات سال جدید شاهد بروز سیل، ابتدا در استان گلستان و سپس فارس، لرستان و خوزستان بودیم که طلاب حوزه علمیه استان از همان ابتدا با حضور در آق قلا نسبت به کمک رسانی سیل زدگان اقدام کردند.

حجت الاسلام مهدی محمدی صیفار افزود: به لطف خدای متعال و همدلی مردم این خدمت رسانی در قالب اعزام طلاب و مایحتاج اولیه و پول نقد با تدبیر مسئولان حوزه علمیه و مدارس استان صورت گرفت و این کمک رسانی ها با بازگشت به وضعیت مطلوب و ایده آل استان های سیل زده کماکان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اعزام داوطلبانه طلاب مدارس علمیه استان گفت: اعزام طلاب از مدارس علمیه سراسر استان و شهرستان های تابعه کماکان ادامه دارد و هر تیم برای مدت زمان مشخصی اعزام و پس از بازگشت تیم دیگری اعزام می گردد.

حجت الاسلام صیفار افزود: این طلبه‌ها در قالب گروه جهادی به مدت یک هفته در خدمت خانواده‌های خسارت دیده از سیل خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون چندین گروه از طلاب در مناطق سیل زده استان لرستان حضور یافته اند و در مدت حضور خود در مناطق آسیب دیده از سیل به کار آواربرداری، پاکسازی و امداد رسانی کمک خواهند کرد.

اعزام ۲۵۰ طلبه یزدی به مناطق سیل زده

حجت الاسلام والمسلمین رضا دهقانی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، با اشاره به اعزام بیش از 250 طلبه از مدارس علمیه حوزه علمیه استان یزد اظهارداشت: با توجه به جلساتی توجیهی که با طلاب اعزامی برگزار شده است، برنامه مهم دیگری که می بایست در کنار خدمت رسانی به مناطق سیل زده به مردم ارائه شود مباحث مشاوره و همدردی با سیل زدگان است تا بلکه مرحمی بر آلام آنان صورت پذیرد.

وی، با اشاره به اینکه روحانیون و طلاب استان در سه گروه به مناطق سیل زده اعزام شده‌اند اظهار داشت: گروه اول از طلاب و روحانیون استان یزد با حضور 40 به مناطق سیل زده اعزام شدند.

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد با بیان اینکه روحانیون و طلاب استان با ثبت نام داوطلبانه، علاقه مند به حضور در مناطق سیل زده هستند تصریح کرد: گروه دوم اعزامی روحانیون و طلاب استان یزد  ده روز گذشته با حضور قریب به 100 نفر از این عزیزان به استان‌هایی که درگیر سیل هستند اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی چند روز اخیر نیز گروه سوم از روحانیون و طلاب استان که 130 هستند از شهرستان اردکان به مناطق سیل زده اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام دهقانی نژاد با بیان اینکه گروه اول به استان بازگشتند تصریح کرد: برخی از این افراد پس از چند روز استراحت باز در گروه‌های بعدی ثبت نام کردند تا بتوانند به هموطنان سیل زده خود کمک رسانی کنند.

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد به برنامه‌های روحانیون و طلاب استان در مناطق سیل زده اشاره و خاطرنشان کرد: این افراد با حضور خالصانه خود در این مناطق آماده همکاری در هر فعالیتی هستند تا بتوانند کمکی برای آنها باشند و همچنین در این بین برنامه‌های تبلیغی نیز اجرا خواهند کرد.

طلاب آذربایجان غربی برای کمک رسانی به مردم راهی مناطق سیل زده شدند

حجت الاسلام و المسلمین سجاد ذوالفقاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در ارومیه گفت: با اعلام آمادگی طلاب حوزه های علمیه آذربایجان غربی به مراجع ذیصلاح و ستاد بحران استان لرستان در حال حاضر تعداد 36 نفر از طلاب به شهرستان معمولان از توابع استان لرستان اعزام شدند.

معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان غربی ادامه داد: با وقوع سیل طی آغازین روزهای سال نو، سیل کمک های مردم و مسئولان آذربایجان غربی به ویژه طلاب و روحانیون مدارس علمیه استان حاوی اقلام ضروری به سمت مناطق سیل زده کشور جاری شد و در ادامه حس نوع دوستی مردمان این سرزمین به ساکنان لرستان پیوند خورد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در امر کمک رسانی به سیل زدگان، چندی پیش به عنوان استان معین لرستان انتخاب شد، بیان داشت: در همین راستا برگزاری جلسات ستاد بحران حوزوی استان با حضور مسئولان مدارس و مراکز حوزوی تشکیل شد، به طوری که طلاب و فضلای مدارس علمیه استان همگام با مردم و مسئولان این استان دست به کار شدند تا آنچه مورد نیاز هموطنانمان در استان های لرستان و خوزستان می باشد را مهیا و ارسال کنند.

حجت الاسلام ذوالفقاری با بیان اینکه کلیه مدارس علمیه استان برای اعزام طلاب و فضلا به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده اند، افزود: اعزام 9 روزه طلاب به مناطق سیل زده، اختصاص 1 تا 5 روز حقوق مدیران، کارکنان، مبلغان طرح های هجرت و روحانیون مستقر به منظور ساخت و ترمیم خانه علما و استاد سرا حوزه علمیه لرستان مصوب و در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: حوزه علمیه و مراکز حوزوی استان آذربایجان غربی به منظور کمک رسانی به سیل زدگان استان های لرستان و خوزستان در آمادگی لازم به سر می برند و اعلام نیاز نیرو از سوی ستاد بحران استان های ذکر شده، سریعاً به این مناطق اعزام خواهند شد.١٣:٠٢ - 1398/01/26    /    شماره : ٤٠٦٥١٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج