اخبار > درس های اخلاق باید مورد توجه جدی قرار بگیرد


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله اعرافی؛

درس های اخلاق باید مورد توجه جدی قرار بگیرد

مدیرحوزه های علمیه بر پیگیری و حُسن اجرای درس های اخلاق و اخلاق در دروس، توسط مدیران و مسئولان مدارس علمیه تأکید کرد.

به گزارش اطلاع رسانی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه، آیت الله اعرافی در دهمین شورای تخصصی تهذیب و تربیت حوزه علمیه اظهارداشت: مسأله تهذیب و تربیت یکی از اصول اساسی حوزه های علمیه است که باید مورد توجه جدی برنامه ریزان و دست اندرکاران امر تهذیب و تربیت باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بر تداوم طرح های میثاق طلبگی اشاره کرد و افزود: اجرای طرح میثاق طلبگی 1 تا 4 در حوزه های علمیه باعث ارزیابی و شناسایی نسبی نقاط ضعف و قوت طلاب می شود که باید از سوی معاونت تهذیب و تربیت حوزه علمیه با قوت انجام گیرد.

آیت الله اعرافی بر تدوین و ابلاغ  طرح ارتقای اخلاقی و معنوی کارکنان و همینطور منشور تربیتی و اخلاقی طلاب و فضلا تأکید کرد و ادامه داد: باید برای انجام این مهم ، طلاب و روحانیون را در قالب طرحی مدوّن و برنامه ریزی شده با سیره سلف صالح خود آشنا کنند و دوره های آموزشی – مهارتی ضمن خدمت مدیران و اساتید با رویکرد تهذیبی به مدارس ابلاغ گردد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر اجرای مصوبات جلسه دهم شورای تخصصی تهذیب و تربیت تأکید کرد و بیان داشت: طرح ساماندهی اساتید مشاور، منشور اخلاقی کارکنان مرکز مدیریت، همچنین راه اندازی و ساماندهی مراکز مشاوره حوزه های علمیه باید با اهتمام بیشتری صورت پذیرد.

لازم به ذکر است تاکنون ده نشست شورای تخصصی تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با حضور شورای مدیران معا ونت تهذیب و 5 کارشناس ( حجج اسلام و المسلمین حسیخانی، آذربایجانی، عالم زاده، پسندیده و عمومی)، هر ماه جهت ارتقا بخشی و سیاستگذاری برنامه های تهذیب حوزه های علمیه تشکیل جلسه می دهند.٠٩:٥٤ - 1398/02/08    /    شماره : ٤٠٦٨٠١    /    تعداد نمایش : ٤٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج