اخبار > شرکت سه هزار و ۵۰۰ طلبه در طرح شهید مطهری در سال گذشته


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت اخلاق و تربیت

شرکت سه هزار و ۵۰۰ طلبه در طرح شهید مطهری در سال گذشته

حجت الاسلام عبدالعلی پناهی در همایش چهلمین سالگرد شهادت آیت الله مرتضی مطهری که با عنوان شهید مطهری و تمدن نوین اسلامی که در مدرسه علمیه دارالشفاء برگزار شد گفت: طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری با هدف گرامیداشت نام و یاد و آثار این استاد در سال ۸۲ در 6 مدرسه علمیه در قم شروع شد و در این طرح ۲۰۰ نفر شرکت کرده بودند.

مسئول طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری درحوزه های علمیه ادامه داد: این طرح در سال ۸۸ به صورت استانی  در ۷۶ مدرسه علمیه اجرا شد و در آن دوره ۲ هزار و900 طلبه و امسال نیز این طرح در ۱۶۰ مدرسه علمیه اجرا و ۳ هزار و 500 طلبه  شرکت کردند و طرح را با موفقیت به پایان رسانیده اند.

وی گفت: برای شروع هر سال تحصیلی از میان طلاب داوطلب، ثبت نام، بعد کتابهای شهید برای مطالعه مشخص و سپس آزمون نهایی برگزار می گردد.

حجت الاسلام پناهی بیان داشت: در همین رابطه تاکنون ۱۱۳ نفر فارغ التحصیل شدند به دین صورت که این طلاب همه کتاب ها را مطالعه و تمام دوره های طرح را با موفقیت به پایان رسانیده اند.

مسئول طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری درحوزه های علمیه  افزود: از دیگر برنامه آموزشی برگزاری دوره های تابستانی در چند استان به مدت ۳۰ روز و شرکت کنندگان نیز حدود ۱۵ جلد کتاب شهید را مطالعه و مباحثه کرده و امتحان دادند.

وی افزود: تاکنون ۵ همایش در سالن همایش های مدرسه دارالشفاء برگزار شده است و هر ساله ممتازین این طرح به مشهد اعزام می شوند و از استان هایی که طرح را ابلاغ و اجرا کردند و جزء ممتازین بودند، تقدیر شده است.

حجت الاسلام پناهی افزود: از دیگر اقدامات در ارتباط با طرح آثار شهید مطهری، برگزاری مجموعه نمایشگاهی با هدف معرفی اجمالی آثار شهید مطهری بوده است و امروز مفتخریم که کتب و آثار شهید مطهری در نظام آموزشی حوزه مورد توجه قرار گرفته است.

مسئول طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری درحوزه های علمیه  گفت: در این همایش ۴۰ عنوان پایان نامه در حوزه های علمیه با موضوعات آثار شهید مطهری به دست ما رسیده است.١٠:١٢ - 1398/02/14    /    شماره : ٤٠٦٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٨٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج