اخبار > ثبت‌نام دوره‌های قرآن و حدیث تابستان 1398 ویژه طلاب و اساتید آغاز شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه
مدیریت قرآن و حدیث

ثبت‌نام دوره‌های قرآن و حدیث تابستان 1398 ویژه طلاب و اساتید آغاز شد

به همت مدیریت قرآن و حدیث معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه دوره های تابستانی قرآن و حدیث طلاب و اساتید حوزه های علمیه برگزار می شود.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه اظهارداشت:  این دوره‌ها در ۱۱ رشته ویژه اساتید محترم درس تجوید و طلاب علاقه مند حوزه‌های علمیه برادران، پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده است.

حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی افزود: دوره‌های طلاب در رشته‌های «زیباخوانی و حفظ موضوعی»؛ با محوریت تقویت روان‌خوانی و آموزش تجوید و حفظ موضوعی ۳۲ آیه و حدیث؛ «تربیت معلم» با محوریت تربیت مربی صحت قرائت و روان‌خوانی و تربیت مربی تجوید؛ «حفظ و معارف» با محوریت حفظ حداقل یک جزء همراه با آشنایی با فنون و روش‌های حفظ، آموزش، مطالعه و تحقیق در قرآن؛ «تفسیر اجمالی» با محوریت تفسیر اجمالی چند جزء، آشنایی با فنون و روش‌های آموزش، مطالعه و تحقیق در قرآن و متون روایی، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: رشته‌های «ترجمه و مفاهیم» با محوریت فهمیدن تدریجی معنای واژه‌های پرکاربرد قرآن، توانایی ترجمه ترکیب‌های قرآنی به شیوه تفکیکی مهارت در ترجمه آیات ساده قرآنی و توانایی فهمیدن پیام بسیاری از آیات در سایه استمرار قرائت و انس با قرآن؛ «مهارت‌های بیان تفسیر» با محوریت قالب‌های بیان تفسیر، روش‌های دسته‌بندی آیات و مفاهیم، اصول مبانی و روش برداشت از قرآن، شیوه‌های انتقال مفاهیم قرآن به کودکان و نوجوانان و روش کلاس‌داری و جذاب‌سازی؛ «ارتقای سطح تلاوت و ترتیل» با محوریت ارتقای سطح تلاوت و ترتیل طلاب قاری و مرتل، و «تربیت مروج فرهنگ قرآن کریم» با محوریت آشنایی اجمالی با مهارت‌های تفسیر، آشنایی با شیوه‌های نوین فهم قرآن و آشنایی با سبک زندگی قرآنی سنت‌ها و قالب‌های انتقال مفاهیم قرآنی، از دیگر رشته‌های این دوره‌ تابستانی است.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه اظهار کرد: دوره‌های اساتید در رشته‌های ارتقاء سطح و تربیت معلم تجوید نیز در این دوره تابستانی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: طلاب و اساتید محترم سراسر کشور می‌بایست جهت اطلاع از آیین‌نامه و مراحل ثبت‌نام و گزینش در این دوره‌ها، از ۱۱ تا ۳۱ خردادماه به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه به نشانی www.tahzib-howzeh.ir مراجعه کنند.

آیین نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ( طلاب )

آیین نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ( اساتید )

ثبت نام١١:٥٤ - 1398/03/09    /    شماره : ٤٠٧٣٦٤    /    تعداد نمایش : ١٦٨١


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/03/20 1:37
0
4
بسیار عالی
کاربر مهمان
1398/03/11 5:11
0
5
سلام. برای خواهران نیز چنین برنامه هایی پیش بینی و برنامه ریزی شده است؟

باسلام این برنامه مخصوص طلاب حوزه های علمیه برادران می باشد


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج