***مقام معظم رهبري ( دامت بركاته ) : روحانيت، در سايه‌ى پارسايى بود كه اين حيثيت و آبرو را پيدا كرد. اين پارسايى و بى‌اعتنايى به دنيا و زخارف، بايد حفظ شود ***
شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8268
 بازدید امروز : 4048
 کل بازدید : 17402430
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/9366
صفحه اصلی > اداره كل فرهنگي > فرهنگي > گروه برنامه ريزي امور سياسي و اجتماعي > بروشورها > تاکتیک دشمن ١ 
تاکتیک دشمن ١

بسم الله الرحمن الرحیم

پشت سنگر خوابمان نبرد!!

امروز توطئه دشمن، توطئه ی پیچیده است. از جنگ نظامی اگر خطرش بیشتر نباشد، کمتر نیست؛ اگر احتیاط بیشتری نخواهد، کمتر نمی خواهد. عمده هم امروز به گمان من، هدف و آماج توطئه های دشمن، خواص است؛ می نشینند طراحی می کنند تا ذهن خواص را عوض کنند؛

در دیدار با نمایندگان خبرگان رهبری 2/7/88

باور کنیم که همیشه امکان ضربه زدن از سوی دشمنان انقلاب و دشمنان ایران اسلامی هست؛ حتی در بهترین شرائط. همیشه کمین دشمن را در نظر داشته باشیم. غفلت از این که ممکن است به حرکت عمومی ملت ایران ضربه ای وارد شود، چیز خطرناکی است. هشیار باشید. این همان توصیه ی امیرمؤمنان (سلام الله علیه) است که فرمود: «و من نام لم ینم عنه» خبرهایی که از مراکز حساس سیاسی و امنیتی دنیا به دست ما می رسد، نشان می دهد که دستگاه های عظیمی، گسترده ای، با بودجه های کلانی، به طور دائم متوجه به نظام جمهوری اسلامی هستند؛ در عرصه ی زندگی سیاسی دچار خواب آلودگی نشویم؛ در پشت سنگرها خوابمان نبرد. اگر تو خوابت برد، باید بدانی که دشمن ممکن است بیدار باشد. این تحلیل نیست که ما می گوئیم، اطلاع است. اگر فکر نکنیم، اگر بصیرت نداشته باشیم، اگر فراموش کنیم که دشمنانی در کمین انقلابند، ضربه خواهیم خورد؛ این برای ما تجربه شد.

در دیدار با مردم در سالروز میلاد امیرمؤمنان (ع) 13 رجب 15/4/88حسینیه امام خمینی (ره)

چقدر هوشیار بودیم؟ برای هوشیاری جامعه چه کردیم؟ آیا وظیفه حوزه در این زمینه سنگین تر نیست؟

 

چرا نمی بینید دشمن را؟!!

این خط دیگری است که به نظر ما دشمن بر روی اوهم دارد سرمایه گذاری می کند- منصرف کردن ذهن مردم از دشمنی دشمن است. نکته این است که اگر انسان بخواهد ضربه نخورد، باید نقش دشمن را ببیند. یکی از لوازم توجه و ملاحظه برای ضربه نخوردن، دیدن دشمنی است که می خواهد به ما ضربه بزند؛ از این ما را نباید غافل کنند.

خط اغفال بخصوص خواص و نخبگان از تأثیر دشمن، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است.

حالا تا گفته می شود دشمن خارجی، فوراً خارجی ها با چهره حق به جانب می آیند که نه، نه، ما دخالتی نداریم، ما کاری نداریم. این بی حائی است؛ همه می بینند. دستورالعمل هایشان برای گروه های غافل و نادان اغتشاشگر توی رسانه های خودشان به طور علنی دارد پخش می شود: اینجوری با پلیس درگیر بشوید؛ این جوری علیه بسیج حرف بزنید؛ این جوری توی خیابان اغتشاش ایجاد کنید؛ این جوری تخریب کنید؛ اینجوری آتش بزنید؛ این ها دخالت نیست؟

از این دخالت واضح تر؟ علنی تر؟ این رامردم ما به چشم دیدند. این ها برای ملت ما تجربه است.

در چنین وضعیتی نباید غفلت کنند که دشمن کمین گرفته است؛ مراقب است. تا کسی بگوید دشمن، می گویند: آقا شما همه اش به گردن دشمن می اندازید! خوب، هست دشمن؛ چرا نمی بینیم دشمن را؟ چرا نمی بینیم شعف عظیمی که دشمن پیدا می کند از آنچه که اینجا از اختلاف ما، از حوادث گوناگون، از بلوای بعد از انتخابات به وجود می آید؟ تشویق کنند کسانی را که عامل هستند. آنجا، رئیس یک کشور بزرگ از آدم‌ها اسم می آورد! خوب، این جز ایجاد دشمنی است؟ از معارضین نظام اسم می آورد و تمجید می کند از فلان کس که آقا از شجاعت (!) او ما تعجب کردیم. چرا؟ چون یک کلمه ای گفته است که آنها خوششان آمده. اینها را باید دید؛ این ها را باید متوجه شد و نبایستی از دشمنی دشمن غفلت کرد.

چند سال قبل از این به عنوان هشدار، اینجا گفتم که رسانه ها و دستگاه های تبلیغاتی و اطلاعاتی وابسته به استکبار، میداندار ترین عناصر دشمنان استقلال ملت ها برای به آشوب کشیدن ملت ها هستند؛ مرم از  خودشان می پرسند چه چیز موجب شده است که این دشمنانی که 30 سال است علیه انقلاب اسلامی دارند تلاش می کنند و از همه‌ی ابزارها و امکاناتشان علیه این کشور و علیه این ملت استفاده کردند، حالا شده‌اند دلسوز؟!

دیدار با خبرگان رهبری 2/7/88

کسانی که دشمنان برایشان کف می زنند و از برخوردشان اظهار شعف می کنند دوست هستند یا دشمن؟!

 

 

حرف حق ممنوع

در جنگ فرهنگی، در جنگ سیاسی، در جنگ امنیتی، تحرک دشمن را درست نمی‌توان دید. گاهی اوقات، دشمن کار را به گونه ای ترتیب می دهد که حرف حقی، از زبان یک نفر صادر بشود! دشمن ناحق و باطل است، پس چرا می خواهد این حرف حق از زبان آن شخص صادر بشود؟ چون می خواهد پازل خودش را کامل کند. اینجا این حرف حق را نباید زد. پازل دشمن را کامل نباید کرد. در این حد هوشیاری لازم است! بله، وارد سیاست بشوید و فکر سیاسی کنید؛ امابسیار هشیار. دشمن نباید بتواند از هیچ حرکت واظهار و موضعگیری شما استفاده کند. این، اصل اول و یک خط قرمز است.

در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی 15/3/86

امروز چه حرف حقی دشمن را به اهدافش می رساند و نباید آن را بر زبان آورد؟

 

محاسبه سیاسی

این محورهائی که عرض شد- این خطوط دشمن- را ما در عمل خودمان و در اظهارات خودمان باید محاسبه کنیم و اگر اظهار نظری هم میخواهیم بکنیم، با توجه به اینها باشد؛ عمل و اقدامی می خواهیم بکنیم، با توجه به اینها باشد؛ ببینیم آیا داریم به دشمن کمک می کنیم یا نه. این به نظر من چیز مهمی است.

دیدار با خبرگان رهبری 2/7/88

آیا در سخنان ما و نخبگان ما محاسبه دوست و دشمن انجام گرفته است؟

 

گرگ های گرسنه

اما مراقب باشید یک نظام جمهوری اسلامی تقلبی نخواهند برای ما درست کنند؛ کاری که در ده سال گذشته هم بعضاً حرکاتی انجام گرفت، اما خدای متعال مهار کرد؛ مردم بیدار بودند، هوشیار بودند، اجازه ندادند. می خواستند کارهایی بکنند، شعارهای امام را به موزه بسپارند، صریحاً می گفتند که اینها کهنه شده است! نه، شعارهای انقلاب کهنه شدنی نیستند؛ همیشه تازه است، همیشه برای آحاد مردم جذاب است.

خطبه های نماز جمعه تهران 20/6/88

من به همه این آقایان، توصیه می کنم که دست های دشمن را ببینند؛ گرگ های گرسنه‌ی کمین کرده را که امروز دیگر نقاب دیپلماسی را یواش یواش دارند از چهرهایشان بر می دارند و چهره حقیقی خودشان را نشان می دهند، ببینید، از این ها غفلت نکنید.

دیدار با عموم مردم سالروز 13 رجب میلاد امیرمومنان (ع) 15/4/88

مبادا دشمن را با دوست اشتباه بکنیم. دوست را به خاطر یک خطا به جای دشمن بگیریم و از آن طرف یک عده ای هم دشمن خونی و معاند را دوست فرض کنند، به حرف او گوش کنند توجه بدهند.

امروز مصداق دوستی که خطایی کرده و دشمن خونی معاند کیست؟

 

فتنه ها، وظیفه ها

این فتنه هایی که دشمن بر پا کرده بود، امید بسته بود که شاید بتواند از این آب گل آلود ماهی بگیرد. بحمدالله این فتنه ها تمام شد. به هر حال امروز توطئه ی دشمن، توطئه ای پیچیده ای است. ما باید جوانب این توطئه را به روشنی بشناسیم و بشناسانیم؛ وظیفه ما این است.

فتنه ها تمام شده وظیفه ها چیست؟